Vernisáž pro radost

IMG_8659

 

Jak přibývaly obrázky a tím i radost z našeho společného malování, nazvaného Malování – cesta za Krásou, zrála naše chuť podělit se o všechnu tu krásu a radost i s ostatními.

A tak jsme dne 8.března 2016 připravili malou vernisáž a pozvali na ni přátele a blízké. Jako povzbuzení i ohlédnutí za společnou tvorbou několika žen, které si dopřály onen luxus, dát prostor sama sobě a tomu, co mě těší, co mě naplňuje. Dát prostor svému vnitřnímu světu, objevovat, po čem toužím a zkusit to, co vnímám jako krásné, svým způsobem ztvárnit.

Toto setkání mělo být i povzbuzením pro další. Povzbuzením, že malovat může každý, kdo má k tomu otevřené srdce, i když je jeho ruka necvičená. Mnozí z nás měli ve škole na vysvědčení z výtvarné výchovy dvojku a možná jsme strávili velkou část svého života v přesvědčení, že kreslit ani malovat neumíme. Mne osobně k malování navedlo kreslení mandal a byla to velká radost, počkat, až naše malé děti po obědě usnou a budu mít čas vytáhnout pastelky a vybírat si barvy. A kreslit třeba jen obyčejná malá kvítka do kruhu namalovaného podle talíře na čtvrtku výkresu. Později jsem se osmělila a přihlásila se do ZUŠ, kde děti i dospělé vedl k lásce a snadšením k malování akad.malíř Martin Pawera. Jeho zásluhou jsem překonala ostych vzít do ruky štětec a malovat… Teď mě těší povzbuzovat k malování další.

Můžete se podívat, co jsme namalovaly…  Nabízíme několik fotografií na dokreslení přátelské atmosféry našeho setkání.

A pokud chcete,  můžete se k nám i přidat. Eva, Ivana, Lenka, Lucie, Pavla, Petra , Renata a Věra potvrzují, že tvorba dává křídla.

http://duhovanitka.rajce.idnes.cz/Vernisaz_8.3.2016/

 

Slunečnice

 

IMG_8664

 

IMG_8724

 

IMG_8740

 

IMG_8669

 

IMG_8710

 

IMG_8706

 

IMG_8744

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *